XVII Piesza Pielgrzymka Warszawa - św. Góra Grabarka

Warszawa, św. Góra Grabarka, 13-17.08.2019

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski, parafie Św. Marii Magdaleny i św. Jana Klimaka oraz Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Warszawie zapraszają w dniach 13 - 17 sierpnia 2019 roku do wzięcia udziału w XVII pieszej pielgrzymce na św. Górę Grabarkę na święto Przemienienia Pańskiego (19 sierpnia).

Pielgrzymka rozpocznie się 13 sierpnia 2019 roku, o godz. 7.00 zostanie odsłużona św. Liturgia w cerkwi śww. Apostołów Piotra i Pawła w Wołominie, ul. Fieldorfa 12.

Zapisy (dotyczące uczestnictwa w pielgrzymce, koszulki) w warszawskich parafiach. Dodatkowych informacji udzielają organizatorzy: ks. Jerzy Kulik tel. 600 309 477 (parafia katedralna), ks. Paweł Korobeinikov (tel. 501122560) korobeinikov@onet.pl lub prawoslawie@prawoslawie.pl

Spotkanie uczestników pielgrzymki będzie w dniu wyjścia (13 sierpnia) na dziedzińcu przed katedrą Marii Magdaleny, skąd o godz. 6:15 autokar przewiezie zgłoszonych wcześniej uczestników do Wołomina.

Bus, który będzie transportować bagaże pielgrzymów podstawiony będzie o godz. 6:00 na dziedzińcu przed katedrą Marii Magdaleny.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!

Uwaga! Każdy pielgrzym powinien zaopatrzyć się m.in. w:
- karimatę (najlepiej podpisana i zapakowana oddzielnie od bagażu)
- śpiwór (jeśli nocuje na Św. Górze, to także namiot)
- bagaż podręczny (w nim mała butelka na wodę)
- 5 postnych konserw

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem: Regulamin Pielgrzyma

za: prawoslawie.pl