kuchnia muzyka sklep ogłoszenia wydarzenia fotogalerie

Sława Tiebie – Koncert z okazji 10-lecia Zespołu Muzyki Cerkiewnej Varslavia

Warszawa, katedra metropolitalna św. Marii Magdaleny, 07.06.2026, g. 19:00

Zapraszamy na jubileuszowy koncert Zespołu Muzyki Cerkiewnej Varslavia, który w 2026 roku świętuje dziesięciolecie swojej działalności.

Koncert odbędzie się w niedzielę 7.06.2026 o godzinie 19:00 w Prawosławnej Katedrze Metropolitalnej św. Marii Magdaleny w Warszawie (Al. Solidarności 52).

Wydarzenie będzie jednocześnie transmitowane za pośrednictwem serwisu cerkiew.pl na kanałach Facebook i YouTube.


W programie koncertu obok utworów, które zapisały się szczególnie w historii Zespołu, znalazły się nowe dzieła, a także prawykonanie „Trzech Hymnów na Pięćdziesiątnicę” Pawła Konkola, napisanych przez kompozytora na tę okazję.

Wystąpią:

Zespół Muzyki Cerkiewnej Varslavia
Miłosz Bogić | DYRYGENT

Chór Dziecięcy Mała Varslavia | dyrygent: Anastazja Goriełow

soliści:
Lena Superson | sopran
Ksenia Kamenko | sopran
Jan Derdziuk | tenor
Filip Awksietijuk | bas

Wstęp wolny.

Realizacja obrazu: serwis cerkiew.pl
Kierownik produkcji/production manager: Kamil Cywoniuk
Realizacja dźwięku: Aleksandra Koniuch

Organizatorzy:
Stowarzyszenie „Towarzystwo Śpiewacze Varslavia”
Centrum Kultury Prawosławnej im. świętych Cyryla i Metodego w Warszawie

Partnerzy:
Stowarzyszenie Bractwo Świętego Ognia
Stowarzyszenie OrthNet
cerkiew.pl