Spotkanie Bractwa Studenckiego w Białymstoku

Białystok, krypta katedry św. Mikołaja / CKP w Białymstoku, 05.10.2022, g. 17:30

Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy cykl środowych spotkań Bractwa Studenckiego w Białymstoku w nowym roku akademickim 2022/2023. Cerkiew akademicka św. równej apostołom Marii Magdaleny jest jeszcze w trakcie remontu, więc o Boże błogosławieństwo „na początek dobrego dzieła” – kolejny rok spotkań Bractwa – będziemy prosić podczas wspólnej modlitwy w cerkwi św. Serafima z Sarowa (w podziemiach soboru św. Mikołaja) w środę, 5 października. Molebien rozpoczniemy o 17:30, po czym ok. 18:00 spotkamy się w dolnej sali Centrum Kultury Prawosławnej przy ul. św. Mikołaja 5.

Na spotkaniu w CKP wspólnie ustalimy, jakimi tematami będziemy zajmować się w ciągu całego roku akademickiego. Na następnym spotkaniu zdecydujemy, w jakiej kolejności będą one podejmowane. Porozmawiamy również o możliwościach rozszerzania i udoskonalania programu spotkań Bractwa i programu działalności duszpasterstwa akademickiego.

Jeśli nurtują Was jakieś problemy, pytania czy wątpliwości, którymi chcielibyście się podzielić, o których chcielibyście porozmawiać, zgłoście je na tym i na najbliższych spotkaniach, najlepiej osobiście albo za czyimś pośrednictwem.

Kolejne spotkania Bractwa Studenckiego będą odbywać się w tym samym miejscu w środy o 18:00. Będą je prowadzić duszpasterze prawosławnego środowiska akademickiego w Białymstoku - o. Piotr Borowik i o. Włodzimierz Misijuk oraz zaproszeni goście.

Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim znanym Wam studentom, a szczególnie niech dotrze do tych, którzy właśnie rozpoczynają studia w Białymstoku. Chcielibyśmy powitać ich w naszym prawosławnym środowisku akademickim i ułatwić im nawiązywanie kontaktów ze studentami różnych uczelni Białegostoku.