Odrodzenie prawosławnej ikony w Polsce w XX wieku

Supraśl, Akademia Supraska, 17-19.09.2021

Z okazji jubileuszu 30-lecia Policealnego Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim zapraszamy serdecznie na Międzynarodową Konferencję "Odrodzenie prawosławnej ikony w Polsce w XX wieku", która odbędzie się w dniach 17-19 września 2021 r. w Akademii Supraskiej.

Wkład Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim w odrodzenie prawosławnej ikony nie tylko w Polsce, ale i na świecie jest nieoceniony. Jego powstanie i działalność na przestrzeni trzech dekad zmieniło diametralnie wizerunek prawosławnych świątyń i ukształtowało współczesną wrażliwość i świadomość wiernych w tej dziedzinie.

Wydarzenie rozpocznie otwarcie wystawy prac mistrzów i absolwentów w dniu 17 września (piątek) o godz. 18:00 w Akademii Supraskiej.

W dniu 18 września (sobota) zapraszamy do Akademii Supraskiej na wykłady dotyczące narodzin i ewolucji sztuki ikony w Polsce oraz spotkania i rozmowy z założycielami, mistrzami i absolwentami Policealnego Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim (godz. 9.30-18.00).

Zwieńczeniem obchodów będzie wyjazd do Bielska Podlaskiego w dniu 19 września (niedziela), Święta Liturgia o godz. 10.00 w cerkwi pw. św. Michała Archanioła oraz spotkanie okolicznościowe.

Szczegółowy program przesyłamy w załączniku. Będzie nam bardzo miło gościć Państwa w murach Akademii przy okazji tak dostojnego jubileuszu.

PROGRAM W PDF


Organizatorzy:
Fundacja "Oikonomos" / Akademia Supraska
Policealne Studium Ikonograficzne w Bielsku Podlaskim
École d’Iconographie Orthodoxe Saint-André-Roublev

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego