Charytatywny Bal Karnawałowy

2024-02-05

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w historii Charytatywny Bal Karnawałowy na rzecz naszej parafii, który odbędzie się w restauracji „Zajazd przy Granicy” (Pronar) w Waliłach-Stacji (gm. Gródek) już 1 marca o godz. 19.00.

Zabawę poprowadzi zespół METRO z Hajnówki, a gościnnie zagrają zespoły LAILAND i DOBRYJE GRAJKI. Nie zabraknie atrakcji takich jak: fotobudka, walczyk czekoladowy, czy taneczne show z udziałem gości, które poprowadzi Magda Łotysz! Podczas spotkania odbędą się również licytacje.

Wiemy, że wiele osób ma swoje korzenie w naszej parafii. Mieszkali tutaj ich rodzice, czy dziadkowie, na co dzień nie mają możliwości czynnie uczestniczyć w życiu parafii, dlatego też chcemy zaproponować możliwość spędzenia wspólnego wieczoru i integracji, a przy tym wsparcie parafii w jej działaniach.

Zapraszamy również do uczestnictwa wszystkich przyjaciół, sympatyków i ludzi dobrej woli!

Poszukujemy darczyńców na licytacje. Jeżeli ktoś chciałby przekazać przedmioty na licytacje, bądź bon na świadczone przez siebie usługi, prosimy o kontakt. Dziękujemy osobom, zespołom muzycznym oraz firmom, które już wspierają naszą inicjatywę. Swoje wsparcie okazali nam również: Urząd Gminy Gródek oraz Gminne Centrum Kultury w Gródku.

Koszt uczestnictwa w balu to 250 złotych za osobę. W cenie: przepyszne jedzenie, atrakcje oraz ofiara na parafię, alkohol we własnym zakresie. Zapisy prowadzone są pod numerami telefonów: 883 762 185 i 85 717 53 45, a opłatę należy przelać na rachunek bankowy: Parafia Prawosławna Św. Ap. Jana Teologa; Mostowlany 8; 16-040 Gródek, numer rachunku 26 8060 0004 0392 7690 2000 0040, kod banku (SWIFT) GBWCPLPP, w tytule wpisując: darowizna na bal parafialny (imiona i nazwiska uczestników). Zapisy prowadzone są do 21 lutego. Bardzo prosimy osoby zdecydowane o wcześniejsze zapisy, ponieważ bal odbędzie się, jeżeli uzyskamy minimalną ilość uczestników. Jeżeli ktoś będzie chciał spędzić weekend w gminie Gródek polecamy noclegi w Zajeździe przy Granicy, a także w lokalnych agroturystykach np. Prynuka w Skroblakach.

Krótka informacja o parafii:
Nasza parafia liczy obecnie niespełna 50 osób. W ubiegłych latach poczyniliśmy wiele prac remontowych przy zabytkowej, drewnianej świątyni Świętego Apostoła Jana Teologa w Mostowlanach. W ostatnich latach m.in. wymieniono podłogę oraz odrestaurowano ściany wewnętrzne. Dzięki woli Bożej i pomocy wielu dobrych ludzi, a także dotacji z Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Gminy Gródek w latach 2022/23 udało się pozyskać częściowo środki na remont dzwonnicy i dachu cerkwi. W tym roku czekają nas prace nad odrestaurowaniem portyku - wejścia do cerkwi, wykonanie opaski przeciw wilgotnościowej, systemu odprowadzenia wody oraz wymiana chodników wokół świątyni. W przyszłych latach w planach jest remont ogrodzenia. Nasza parafia to również kaplica św. Kosmy i Damiana na cmentarzu w Mostowlanach oraz cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego w Bobrownikach. Zabytkowa kaplica wymaga pilnych prac remontowych, które zaplanowane są na lata 2025-2027. Cerkiew w Bobrownikach wymaga czyszczenia i odświeżenia elewacji oraz uzupełnienia ubytków.

Dla tak małej parafii, koszty prac remontowych są nie do pokonania. Przy obecnych cenach materiałów i usług nie mamy szans na wykonanie niezbędnych prac bez Waszego wsparcia. Koszty utrzymania parafialnych obiektów, a także wywóz odpadów z trzech cmentarzy pociągają za sobą miesięcznie bardzo duże koszty. Cały czas staramy się o zewnętrzne dofinansowania naszych działań, jednak nie zawsze ich kwoty pozwalają na opłacenie całości prac remontowych.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa!
Ks. Sławomir Jakimiuk