Potrzebna pomoc przy pracach nad przeniesieniem cerkwi z Białegostoku (Zaścianki) do Bielska-Białej

2023-11-18

Uwaga! Potrzebna pomoc!

W poniedziałek 20 listopada 2023 roku ruszają dalsze prace związane z rozbiórką drewnianej cerkwi w Zaściankach. Wiele udało się zrobić już w ubiegłym tygodniu. Potrzeba jest jednak jeszcze pomoc, by te prace zakończyć. Potrwają one prawdopodobnie do końca tygodnia.

Cerkiew zostanie rozebrana, przetransportowana ponad 550 km i ustawiona w Bielsku-Białej.

Parafia w Bielsku-Białej jest obecnie najmłodszą prawosławną parafią w Polsce, znajdującą się w Diecezji Łódzko-Poznańskiej. Jest wysunięta najbardziej na południe Diecezji, na Podbeskidziu.

Przeniesienie budynku cerkwi z Zaścianek sprawi, iż znów będzie się w niej odbywać stała i regularna modlitwa. Budynek posłuży wiernym prawosławnym na Podbeskidziu jako Dom Boży do momentu wybudowania docelowej cerkwi.

To trudne i kosztowne przedsięwzięcie, dlatego zwracamy się zarówno o pomoc fizyczną, jak i materialną. Poszukujemy chętnych mężczyzn z Białegostoku i okolic do pomocy przy rozbiórce cerkwi.

Zachęcamy do kontaktu z proboszczem, ks. Michałem Kuryło - tel. 508 221 775

Ofiary z przeznaczeniem na przeniesienie tymczasowej cerkwi, jak i budowę docelowej świątyni można przesyłać na poniżej zamieszczony numer konta:
66 1240 6449 1111 0011 2746 7819