Dołącz do chóru dziecięcego Mała Varslavia

2023-09-11

Stowarzyszenie "Towarzystwo Śpiewacze Varslavia" zaprasza wszystkie chętne dzieci, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę ze śpiewaniem i muzyką cerkiewną.

Mała Varslavia to chór dziecięcy, w którym dzieci w wieku szkolnym, pochodzące z rodzin, którym bliska jest wchodniochrześnijańska tradycja muzyczna, mogą rozwijać się muzycznie poprzez wspólny śpiew, ruch oraz integrację. Podczas zajęć młodzi podopieczni poznają swoją kulturę, uczą się podstaw śpiewu cerkiewnego, rozwijają swoje umiejętności wokalne oraz ogólnomuzyczne, a przede wszystkim tworzą wspólnie zespół gotowy do publicznych występów, różnorodny i zgrany.

Państwa dzieci będą miały możliwość zapoznania się z muzyką cerkiewną, ale również paraliturgiczną i folkową. Mała Varslavia to też wspaniałe miejsce integracji i twórczego spędzania wolnego czasu w środowisku różnorodności kulturowej. Zapraszamy dzieci nie tylko wyznania prawosławnego, ale również innych wyznań.

Otwarte podejście dyrygentki Małej Varslavii do dzieci i jej pasja do muzyki tworzy połączenie idealne, jako nauczycielki pod każdym względem dbającej o dobro ucznia. Justyna Nowak wkłada całe swoje serce w to, żeby rozwój muzyczny dzieci przebiegał w sposób profesjonalny, ale też jednocześnie w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.

Justyna Nowak - rytmiczka, dyrygentka chóralna, nauczycielka muzyki. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, artystka Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, z zamiłowania kompozytorka oraz pasjonatka muzyki tradycyjnej.


Zajęcia zapoznawcze i spotkanie organizacyjne dla rodziców - 12 września, godz. 17:15 w Centrum Kultury Prawosławnej im. świętych Cyryla i Metodego w Warszawie.

Więcej informacji:
www.varslavia.pl/mala
www.facebook.com/varslavia