XL Walne Zgromadzenie BMP w Polsce

2022-11-07

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Metropolity Sawy w dniu 17 grudnia 2022 r. w Chełmie odbędzie się Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce. Do uczestnictwa w nim zaproszeni są przedstawiciele wszystkich bractw parafialnych oraz zarządów diecezjalnych. Delegacje składające się z dwóch członków danej komórki Bractwa oraz opiekuna duchowego winny być zgłaszane do 4 grudnia br. za pomocą formularza dostępnego pod adresem bmp.cerkiew.pl oraz na stronie Facebook Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce.

Walne Zgromadzenie rozpocznie Boska Liturgia sprawowana w cerkwi św. Jana Teologa w Chełmie (początek o godz. 9.00). Po nabożeństwie (godz. 11.00) w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti będą miały miejsce obrady. Oferujemy możliwość przenocowania w Chełmie z piątku na sobotę (16/17 grudnia).

Walne Zgromadzenie organizowane jest we współpracy z Prokatedralną Parafią Prawosławną św. Jana Teologa w Chełmie. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chełma Jakuba Banaszka.