Zbiórka na pomnik Mikołaja Łobodzińskiego

2021-10-04

17 października przypada 40 dni po śmierci Mikołaja Łobodzińskiego, który odszedł do Pana 8 września tego roku i został pochowany przy cerkwi św. Dymitra w Sakach.

Mikołaj Łobodziński był człowiekiem szczerze kochającym Cerkiew. Od niepamiętnych czasów eskortował na swoim rowerze piesze pielgrzymki przemierzające Podlasie. Spotkać go można było na różnych świętach parafialnych lub na co dzień w którymś z monasterów - wszędzie, jak umiał, pomagał. Przy swoich wizytach w Białymstoku niemal obowiązkowo, zawsze odwiedzał również biuro redakcji naszego serwisu. Przywoził niesamowite opowieści z różnych odległych parafii. Po jednej z wizyt, gdy zobaczył chyboczący się podłokietnik jednego z naszych biurowych foteli, następnym razem przyjechał przygotowany - ze śrubokrętem, aby wszystko podokręcać. Niejednokrotnie potrzebując pomocy, sam również chciał być pomocny dla innych.

W związku ze zbliżającym się 40 dniem po śmierci śp. Mikołaja, jego przyjaciele zorganizowali zbiórkę funduszy na postawienie pomnika nad jego grobem.
Link: TUTAJ

W imieniu redakcji serwisu cerkiew.pl zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i przyłączamy się do prośby o modlitwy za śp. Mikołaja.

Fot. Jarosław Charkiewicz