Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny OrthPhoto Awards

2021-06-08

Portal fotograficzny Orthphoto.net organizuje nowy międzynarodowy konkurs fotograficzny OrthPhoto Awards. Konkurs jest skierowany zarówno do fotografów profesjonalnych, jak i amatorów. Celem konkursu jest umożliwienie dzielenia się z szerszą publicznością pięknem Cerkwi prawosławnej, jej tradycji, obrzędów i życia wiernych.

Prace fotograficzne do konkursu będą przyjmowane do 2 lipca w czterech kategoriach: Miejsca, Reportaż, Ludzie, Detale. Zgłoszenia będą również przyjmowane w trzech specjalnych kategoriach: Z Archiwum, Historie, Covid-19. Uczestnicy mogą zgłaszać maksymalnie po trzy fotografie w każdej kategorii, dodatkowo w specjalnej kategorii Historie będą akceptowane serie po 5-10 zdjęć. Nie zabraknie również specjalnej nagrody dla młodych fotografów.

„OrthPhoto Awards to nie tylko konkurs prezentujący profesjonalne i amatorskie zdjęcia, ale także miejsce, w którym mamy nadzieję, prawosławni wierni z całego świata będą mogli dzielić się swoimi tradycjami i wiarą w Jezusa Chrystusa” – powiedział Aleksander Wasyluk, Prezes OrthNet, współtwórca portalu Orthphoto.net. „W ciągu ostatniego roku wszyscy doświadczyliśmy izolacji. Nie spodziewaliśmy się, że może być to możliwe w naszym coraz bardziej wzajemnie skomunikowanym świecie. Mamy nadzieję, że OrthoPhoto Awards stanie się małym remedium na tę izolację.”

Konkurs będzie oceniany przez międzynarodowy panel jurorów, a za najlepsze zdjęcia w każdej kategorii zostaną przyznane nagrody. Najlepsze zdjęcia oraz nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie i opublikowane w albumie Kolory Prawosławia, opracowanym i wydanym przez Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej. Ceremonia wręczenia nagród, połączona z warsztatami fotograficznymi, planowana jest w Polsce na sierpień 2021 roku.

--------
Aby uzyskać więcej informacji lub wziąć udział w konkursie, odwiedź www.awards.orthphoto.net.
Banery internetowe, które można wykorzystać do promowania projektu w sieci i wśród znajomych: http://awards.orthphoto.net/promotion-pl.php.
W celu uzyskania informacji o sponsoringu i współpracy partnerskiej prosimy o kontakt z Aleksandrem Wasylukiem pod adresem alik@orthphoto.net.
Aby uzyskać więcej informacji na temat konkursu fotograficznego, skontaktuj się z nami pod adresem info@orthphoto.net.

 


OrthPhoto jest międzynarodową społecznością fotografów profesjonalnych i amatorów, którzy prezentują wiarę i kulturę związaną z Prawosławiem poprzez swoje fotografie. Portal OrthPhoto,ma 11 wersji językowych, zawiera ponad 100 000 zdjęć z ponad 80 krajów i ponad 5000 zarejestrowanych użytkowników. Założona w 2004 roku inicjatywa OrthPhoto jest wspierana przez międzynarodowy zespół redakcyjny. OrthPhoto jest współautorem 9 albumów fotograficznych i zorganizowało liczne wystawy w ponad 15 krajach.
www.orthphoto.met
https://www.facebook.com/OrthPhoto
https://www.instagram.com/orthphoto/