publicystyka: W kogo uwierzyłeś?

W kogo uwierzyłeś?

tłum. Anna Kindziuk, 02 marca 2017

Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest. (Łk 19,3)

W tym pragnieniu zobaczenia Chrystusa i dowiedzenia się, kim On jest, możemy zawrzeć podwaliny pełnej zmiany całego naszego życia. Każdy powinien odpowiedzieć sobie na pytanie: Kim dla mnie jest Jezus Chrystus we wszystkich chwilach mojego życia? Jakie miejsce zajmuje Zbawca w moim życiu? Czy na pewno wiem, w Kogo uwierzyłem - czy jednak dobra nowina o Jego niewyczerpanej miłości nie przeniknęła do mojego serca a dotknęła jedynie jej powierzchni? Odkupiony drogocenną krwią Chrystusa, jako baranka niepokalanego i bez zmazy (1 P 1,19) nie należy już do siebie.

Jakie miejsce zajmuje Jezus Chrystus w Twoim domu? Czy wszystko przeniknięte jest Jego duchem, wszystko podporządkowane Jego prawom? Czy wszyscy członkowie Twojej rodziny, wszyscy z Twoi przyjaciele czują, że władza najwyższa należy do Niego, naszego Zbawcy? Czy zdajesz sobie sprawę z Jego siły - siły, która jest w stanie omyć i oczyścić Ciebie z grzechu, który Tobą zawładnął? Czy podporządkowujesz Jemu bez wyjątku swoje wszystkie działania i postanowienia - zarówno te małe jak i duże? Czy da się zauważyć w Twoim zachowaniu względem otaczających Cię ludzi, że bezustannie zwracasz się do Niego o pomoc? W Twojej pokorze i łagodności, szczerym zainteresowaniu bliźnim, w zapomnieniu o samym sobie - czy w tym wszystkim można zauważyć odbicie bezmiernej, niewyczerpanej miłości Bożej? Czy czuć w Tobie duch Jezusa Chrystusa? Czy jesteś gotów pomóc każdemu, każdego podtrzymać na duchu, przygarnąć nie bacząc na Twój osobisty stosunek do tej osoby? Czy kiedy proszą Cię o pomoc pamiętasz o tym, jak odpowiedział apostoł Paweł ludziom, którzy przyszli do Niego z prośbą o pomoc: Duch powiedział mi, abym bez wahania poszedł z nimi (Dz 11, 12). Czy jesteś gotów iść z każdym, kogo posyła Tobie Bóg, podporządkowując się Jego woli a nie własnym życzeniom?


za: za: Каждый день - подарок Божий. День за днем. Дневник православного священника. Москва Сибирская Благозвонница 2014

zdjęcie: Wiaczesław Ilin (za orthphoto.net)