„W poszukiwaniu zaginionego hasła”

Justyna Jurczuk, 04 lutego 2017

Okres bożonarodzeniowy jest magicznym czasem. I najbardziej rodzinnym. A rodzina to nie tylko więzy krwi, to również wspólnota przy parafii Zaśnięcia Matki Bożej w Boćkach. W niedzielę, 22 stycznia 2017 roku, po liturgii, dzieci wraz z rodzicami spotkały się w GOK-u, by wspólnie bawić się, kolędować i podtrzymywać tradycje. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą.

Podczas parafialnej choinki, dzieci (z pomocą starszych) musiały odnaleźć zaginione hasło – ROŻDIESTWO CHRYSTOWO. Aby otrzymać odnalezioną sylabę, najmłodsi wypełniali rozmaite zadania związane z okresem bożonarodzeniowym. W trakcie zabawy dzieci przypomniały sobie postać świętego Mikołaja Cudotwórcy, pochwaliły znajomością kolęd i tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Cała sala była pełna śmiechu, śpiewu i zapachu ciast przygotowanych przez mamy. Nie zapomniano o upominkach, które dzieciom wręczał Mikołaj. Nad przebiegiem spotkania czuwała matuszka Anna Dubińska, a pomagała jej młodzież z parafialnego bractwa.

Dla dzieci było to niezapomniane popołudnie pełne wrażeń, nowych znajomości i odświeżenia starych. W tak zabieganych czasach i rodzice znaleźli czas, by wspólnie spotkać się, porozmawiać i pokolędować. Mamy nadzieję, że choinka parafii prawosławnej będzie kontynuowana w następnych latach.