Święta już minęły? W Terespolu jeszcze nie!

Urszula Glińska, 27 stycznia 2017

30 zespołów z Polski i zagranicy – Rosji, Białorusi i Ukrainy, czyli ponad 316 osób w sobotę oraz 284 śpiewaków w niedzielę, a także setki uczestników na widowni będziemy gościć podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu.
Festiwal odbywa się już po raz 22., a w 2017 roku jest organizowany w ostatni weekend stycznia, czyli w dniach 28-29.01.2017r.

Podczas dwóch dni przesłuchań będziemy odbiorcami co najmniej 8 godzin wschodniosłowiańskiej, tradycyjnej muzyki Bożonarodzeniowej, a jednocześnie będziemy świadkami utrzymującej się, żywej, a także od tysięcy już lat kultywowanej tradycji kolędniczej wschodniego pogranicza Polski i Europy.
Przed nami wystąpią chóry miejskie i wiejskie, parafialne i branżowe, dziecięce oraz dorosłych, amatorskie i profesjonalne, z długoletnią historią i te, jeszcze „młode”, debiutujące. Zaszczyci nas też swoją obecnością znana wszystkim miłośnikom wysmakowanej kultury ludowej, wyśmienita grupa folkowa „Czeremszyna” z Czeremchy. Wszystkie zespoły i chóry, zgromadzone w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, jeszcze raz przeniosą nas do czasu Świąt Bożego Narodzenia, na nowo zaaranżują atmosferę i nastrój Świąt: radosnych i mistycznych zarazem. Zatem: Święta jeszcze się nie skończyły – przynajmniej w Terespolu. Zapraszamy więc do nas! www.mfkw.pl

Podobnie jak latach ubiegłych, w bieżącym roku także, podczas Festiwalu Kolęd na uczestników czekają dodatkowe atrakcje i imprezy towarzyszące: wystawa rękodzieła ludowego oraz wystawa fotograficzna Stowarzyszenia Orthphoto pn.„Dziedzictwo prawosławia – młodzież w działaniu dla parafii”.

XXII Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Województwa Lubelskiego. Patronatem honorowym Festiwal objęli: Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP Kultura, TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Kurier Lubelski, Słowo Podlasia, portal Nasze Miasto, portal Cerkiew.pl.

Organizatorami Festiwalu są: Fundacja Dialog Narodów, Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska, Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu oraz Nadbużańskie Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich, Terespol 28-29.01.2017. W załączeniu plakat oraz afisz Festiwalu.

Zapraszamy!

Fundacja Dialog Narodów
biuro@dialognarodow.pl
tel. +48 577 511 988