polska: Choinka parafialna w Boratyńcu Ruskim

Choinka parafialna w Boratyńcu Ruskim

Justyna Kowalczuk , 25 stycznia 2017

W sobotę, 22 stycznia br. w parafii św. Anny w Boratyńcu Ruskim, odbyła się choinka parafialna połączona z przedstawieniem bożonarodzeniowym. Przybyły całe rodziny, goście z okolicznych miejscowości, by oglądać swe pociechy i cieszyć się duchem świętego prawosławia.

Parafialną choinkę rozpoczął wieloletni proboszcz parafii, ks. Andrzej Opolski modlitwą, błogosławieństwem oraz słowem skierowanym do zebranych. Następnie rozpoczęło się przedstawienie, które trwało ok. godziny. W przedstawieniu brały udział dzieci niepełnosprawne, jak również dzieci, które grały kolędy na instrumentach klawiszowych i gitarze.

W przerwach między występami, chór parafialny pod przewodnictwem o. Andrzeja, wykonał kilka kolęd. Na zakończenie wszystkim wykonawcom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Szczególne wyrazy wdzięczności proboszcz skierował do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie choinki parafialne, a w szczególności dzieciom, które całym swym sercem chwaliły nowonarodzonego Pana Jezusa Chrystusa.

Jednak na tym nie zakończyła się ta duchowa uczta. Zorganizowane zostały dzieciom wraz z ich rodzicami, dzidkami, babciami, ciociami i resztą rodziny zabawy taneczne wraz z poczęstunkiem. Wiele radości i uśmiechu wywołało to w wśród wszystkich zgromadzonych.

Na choinkę nieoczekiwanie przybył św. Mikołaj, który - słysząc o tak wspaniałym przedstawieniu – sam postanowił nagrodzić dzieci, które czystym swym sercem wychwalały Syna Bożego. Dzieci witały gościa, śpiewały kolędy, recytowały wiersze i długo nie chciały go wypuścić.

fot. Autor
Pełna galeria