polska: Inauguracja roku w Szkole Śpiewu i Języka Cerkiewnosłowiańskiego
kuchnia muzyka sklep
polska świat
publicystyka pytania i odpowiedzi archiwum
ogłoszenia wydarzenia fotogalerie
redakcja wesprzyj nas kontakt

Inauguracja roku w Szkole Śpiewu i Języka Cerkiewnosłowiańskiego

Ks. Marek Kiślak, 25 października 2016

W dniach 21-22 października odbyła się inauguracja i pierwszy zjazd Szkoły Śpiewu Cerkiewnego i Języka Cerkiewnosłowiańskiego w nowym roku szkolnym. Spotkanie tradycyjnie miało miejsce w Prawosławnym Domu św. Stefana w Cieplicach.

W piątek, 21 października, miała miejsce inauguracja nowego roku jak również rozmowy kwalifikacyjne na I rok nauki. Wszyscy kandydaci zostali przyjęci. Podczas spotkania kwalifikacyjnego studentów z wyższych roczników zaprosiliśmy na prelekcję o. Bazylego Sawczuka, który opowiedział o pielgrzymce do Bari i znajdujących się tam relikwiach św. Mikołaja Cudotwórcy.
Sobotni dzień rozpoczęła doksologia przed rozpoczęciem nauki. Następnie odbyły się zajęcia, które przebiegły w miłej i pracowitej atmosferze.

Na pierwszy rok nauki zgłosiło się 14 osób z różnych parafii diecezji wrocławsko-szczecińskiej, w tym dwie osoby z diecezji łódzko-poznańskiej. Ogółem na wszystkich czterech rocznikach naukę pobiera 32 osoby.

Wszystkim studentom życzymy owocnej pracy na chwałę Bogu i dla osobistej duchowej radości!


Szkoła została powołana przez arcybiskupa wrocławskiego i szczecińskiego Jeremiasza. Działa od 2010 r. Jej zadaniem jest przygotowanie kadr wiernych, którzy wezmą odpowiedzialność za nabożeństwa w swoich parafiach.

fot. autor