Pierwsza w Polsce aplikacja o prawosławiu

ks. Piotr Pietkiewicz, 19 września 2016

Polecamy uwadze aplikację Orthodox Quiz przygotowaną przez ks. Piotra Pietkiewicza i informatyka Mateusza Bołbota. Aplikacja jest bezpłatna dostępna w systemie android do pobrania ze sklepu Google Play.

Quiz przygotowany został z myślą o uczniach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Poprzez zabawę uczy i sprawdza wiedzę z zakresu znajomości religii prawosławnej. Prezentowane w nim zagadnienia dotyczą: teologii, liturgiki, sakramentów, monastycyzmu, architektury sakralnej, muzyki cerkiewnej, żywotów świętych, języka cerkiewnosłowiańskiego oraz Pisma Świętego. Użytkownik ma do wyboru jeden z trzech poziomów trudności. Obecnie udostępniona została podstawowa wersja aplikacji, która w przyszłości zostanie rozbudowana o kolejne moduły, np. ranking osób grających, wersja w języku angielskim i rosyjskim, możliwość rywalizacji online z inną osobą.

Osoby zainteresowane rozwojem aplikacji, zapraszamy do współpracy i dzielenia się swoimi uwagami z ks. Piotrem Pietkiewiczem, jak również przesyłania propozycji nowych pytań na adres kspiotr@onet.com.pl.