polska: O 100-leciu autokefalii w Hajnówce

O 100-leciu autokefalii w Hajnówce

15 marca 2024

W tym roku obchodzimy Jubileusz 100-lecia nadania Autokefalii naszej Cerkwi. Aby podkreślić to wielkie wydarzenie Zarząd BMP Diecezji Warszawsko-Bielskiej zorganizował cykl spotkań poświęconych temu wydarzeniu z uczniami uczęszczającymi na lekcje religii.

Takie spotkanie miało też miejsce 13 marca w II Liceum Ogólnokształcącym z Dodatkową Nauka Języka Białoruskiego w Hajnówce. Młodzi ludzie z Zarządu Diecezjalnego Maksym Fionik i Aleksandra Rogoza w ciekawy i przestępny sposób przypomnieli i przybliżyli ten jakże ważny moment w historii naszej Cerkwi Prawosławnej, który miał miejsce w 1924 roku. Uczniowie klas I i III LO z zaciekawieniem obejrzeli prezentację i usłyszeli wiele ciekawych faktów dotyczących tego okresu.

Podsumowaniem spotkania był quiz z nagrodami. Maksym i Ola zaprosili też tych, którzy chcieliby wziąć aktywny udział w życiu Cerkwi do włączenia się w działalność Bractwa Młodzieży Prawosławnej.

Uczniowie wraz z katechetami ks. Andrzejem Busłowskim i p. Markiem Jakimiukiem dziękują za wizytę oraz mają nadzieję na podobne spotkanie w przyszłości.

Mateusz Pawłowski
Zdjęcia ks. Andrzej Busłowski