polska: Postępy przy budowie cerkwi tymczasowej w Bielsku-Białej

Postępy przy budowie cerkwi tymczasowej w Bielsku-Białej

04 marca 2024

Za nami bardzo intensywny czas przy budowie cerkwi tymczasowej w Bielsku-Białej. W bieżącym tygodniu w pracach wzięły udział dwie ekipy, które przy pomocy naszych parafian wykonały ogromną pracę. Udało się ustawić całą konstrukcję cerkwi, w znaczej mierze ją odeskować, wstawić wszystkie drzwi, a także rozpocząć prace przy przykryciu obiektu membraną, aby następnie położyć blachę.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do tak wielkiego dzieła, jakim jest budowa świątyni prawosławnej. Szczególne podziękowania należą się Panom Zenonowi oraz Maciejowi Cader wraz z pracownikami oraz ekipie z Zaścianek, bez których nie bylibyśmy w stanie wykonać tak wielu prac. Dziękujemy również Panu Wiktorowi z firmy Burian za wsparcie przy transporcie materiałów z magazynu na działkę, wszystkim angażującym się fizycznie w pracę parafianom, a także wszystkim Paniom, które w tych dniach przygotowywały przepyszne posiłki.

Przed nami kolejne etapy budowy i wykończenia cerkwi. Zachęcamy wszystkich, którzy dysponują czasem, do pomocy. Każda para rąk do pracy powoduje, że jesteśmy coraz bliżej celu.

Budowa świątyni wiąże się również z wydatkami. Mimo odzyskania wielu materiałów z rozbiórki jesteśmy zmuszeni do ponoszenia wielu kosztów, m.in. na całą instalację elektryczną, żyrandole, membrany, folie paroprzepuszczalne czy też płyty OSB. Są to ogromne wydatki, dlatego w tym miejscu ponownie ośmielamy się prosić o ofiary na budowę naszej świątyni. Wszystkim, którzy wspierają nasze dzieło, ogromnie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie.

Jeżeli ktoś chciałby w inny sposób wesprzeć naszą niewielką wspólnotę, zachęcamy do kontaktu z proboszczem pod numerem telefonu 508 221 775.

nr rachunku: 66 1240 6449 1111 0011 2746 7819

za: bielskobiala.cerkiew.pl