polska: Uroczystości w Tokarach
kuchnia muzyka sklep
polska świat
publicystyka pytania i odpowiedzi archiwum
ogłoszenia wydarzenia fotogalerie
redakcja wesprzyj nas kontakt

Uroczystości w Tokarach

Jan Chodakowski, 08 września 2016

4 września 2016 roku w Koterce, należącej do parafii prawosławnej w Tokarach, odbyło się poświęcenie cerkwi po remoncie. Uroczystego poświęcenia świątyni dokonał Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Prawosławny Metropolita Warszawski i Całej Polski w obecności dziewięciu duchownych, trzech diakonów i licznie zebranych wiernych. Podczas nabożeństwa śpiewał chór Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego pod kierownictwem Tomasza Pieczarki.

Metropolita w swoim kazaniu wskazał na znaczenie Cerkwi w życiu duchowym na ziemi i w Królestwie Niebiańskim. Po zakończeniu nabożeństwa i procesji Jego Eminencja podziękował proboszczowi ks. prot. Eugeniuszowi Chodakowskiemu za zaproszenie, a Wójtowi Mielnika, Służbom Mundurowym, Staroście Siemiatyckiemu, Marszałkowi Województwa Podlaskiego i wiernym za przybycie i uświetnienie uroczystości. Następnie wszyscy zebrani udali się na wspólną agapę do świetlicy wiejskiej w Tokarach.

Święta Liturgia w cerkwi pw. Ikony Matki Bożej Wszystkich Strapionych Radość w Koterce sprawowana jest w każdą niedzielę o godzinie 9.30.

Fot. Dmitrij Warszawskij

za: orthodox.pl