Komunikat ws. wojny w Ziemi Świętej

20 października 2023

Kancelaria Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski podaje do wiadomości treść apelu wystosowanego przez Jego Eminencję Wielce Błogosławionego Sawę, Metropolitę Warszawskiego i całej Polski w związku z trwającą w Ziemi Świętej wojną.

„Zaniepokojeni i poruszeni obecną sytuacją w Ziemi Świętej, od pierwszych chwil tragicznego w skutkach konfliktu zbrojnego wznosimy żarliwe modlitwy do Najwyższego i Wszechmogącego Boga o łaskę dla tego Świętego Miejsca. Prosimy Pana wszelkiego stworzenia, by zechciał darować pokój ziemi, na której narodził się nasz Zbawiciel Jezus Chrystus oraz obdarzył spokojem i wzajemnym szacunkiem wszystkich mieszkańców regionu.

Przypominając wezwanie apostoła Pawła „ze wszystkimi pokój miejcie” (Rz 12,18), apelujemy do wszystkich mogących mieć wpływ na sytuację w regionie o spowodowanie zaprzestania wyniszczających działań. Jako uczniowie Chrystusa przeciwni jesteśmy wszelkim konfliktom, w których efekcie giną ludzie; stanowczo potępiamy działania wojenne.

Solidaryzujemy się w traumie wojennej z ofiarami konfliktu w Ziemi Świętej i łączymy się w bólu z Rodzinami zabitych.

Panie Wszechmogący, Ziemię Świętą obdarz Swoją łaską, a dusze zmarłych przyjmij do Królestwa Swego”.

za: orthodox.pl