II Koncert Kolęd I Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia W Tarnobrzegu.

26 stycznia 2023

21.01.2023 r. w kościele rzymskokatolickim pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu miał miejsce II Koncert Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia.

W tym roku swoje talenty i umiejętności zaprezentowały dwa chóry ze stolicy województwa podlaskiego - Białegostoku. Pierwszy Młodzieżowy Chór Prawosławnej Katedry Św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku i drugi Dziecięco – Młodzieżowy Chór Prawosławnej Parafii Św. Jana Teologa w Białymstoku.

Chórzyści zaprezentowali swoimi talentami wysoki kunszt artystyczny i wokalny, co wielokrotnie było podkreślane gromkimi brawami.

Podczas wydarzenia obecny był gospodarz miejsca proboszcz parafii ks. Adam Marek, który na początku zapowiedział chóry i przywitał zebranych. Wśród obecnych zauważyć można było prezydenta Miasta Tarnobrzega Dariusza Bożka, wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bożenę Kapuściak.

Po zakończonym koncercie do zebranych zwrócił się proboszcz parafii prawosławnej w Sandomierzu. W wypowiedzi wyraził szczególne słowa wdzięczności wobec proboszcza parafii Chrystusa Króla, ks. Adama Marka, który ze szczególną życzliwością i chrześcijańską troską przyjął zaproszone chóry. Kontynuując, ks. Chyl podkreślił istotę wartości kolędniczych i ich pielęgnacji w dzisiejszym zsekularyzowanym świecie, sygnalizując potrzebę kontynuowania tego rodzaju wydarzeń w mieście Tarnobrzeg. Jednocześnie zaznaczył, że dobrym byłoby, gdyby ta tradycja została wpisała na stałe w wydarzenia kulturalne miasta, tym bardziej, że w tym mieście przebywa pokaźna liczba uchodźców z Ukrainy.

Autor. Aleksandra Jakimiuk
Foto: Grzegorz Lipiec – Korso24.pl

za: sandomierz.cerkiew.pl