W Supraślu trwa obóz dla polonijnej młodzieży

Marta Nazaruk, 09 sierpnia 2016

Piątkowy poranek dla obozowiczów zaczął się o godzinie 8.00. Zza murów auli wykładowej było słychać poranne modlitwy, następnie po śniadaniu, rozpoczęły się warsztaty.

Poranne warsztaty były związne z wideo. Pan Grzegorz Szmyga krótko streścił jak powinien wyglądać interesujący film, co pomogło w części praktycznej zajęć. Każdy wziął aparat do ręki i zaczął nagrywać swojego kolegę. W tym samym czasie początkujący aktorzy przygotowywali spektakl wraz z  Krzysztofem Tarasiukiem, aktorem teatru szczecińskiego. W trakcie tych zajęć młodzież zdecydowała, że napisze scenariusz o historii supraskiego monasteru.

Pełni sił po obiedzie wszyscy poszli pomóc braciom w przygotowaniach do święta Supraskiej Ikony Matki Bożej. Następnie zmęczeni pracą odpoczywali na plaży. Po powrocie czekała już na nich  Katarzyna Popławska, redaktor TVP, która opowiedziała o tym, jak prowadzić wywiad telewizyjny.

Wieczorem przy ognisku młodzież śpiewała swoje narodowe piosenki. Potem wszyscy dobrali się w pary i zaczęli naukę tańców ludowych.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.