polska: Turniej Piłki Nożnej w Chełmie

Turniej Piłki Nożnej w Chełmie

ks. Jarosław Szczur, 13 grudnia 2022

10 grudnia br. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chełmie odbył się Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieży Prawosławnej Chełm 2022. W wydarzeniu udział wzięło łącznie ponad 110 zawodników z całego kraju.

Sportowe emocje rozpoczęły się od przyjazdu zawodników do Chełma. W piątkowy wieczór młodzież z Gródka i Bielska Podlaskiego zwiedziła główne punkty turystyczne miasta, m.in. Plac Łuczkowskiego oraz Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej. Następnie miała miejsce wspólna modlitwa przed wierną kopią Chełmskiej Ikony Matki Bożej w zabytkowej cerkwi św. Jana Teologa. Wieczór zwieńczyła kolacja w Chełmskim Centrum Kultury Prawosławnej oraz projekcja filmu.
W sobotni poranek w hali sportowej chełmskiego MOSiR-u stawiły się drużyny z Rogawki, Białej Podlaskiej, Lublina, Warszawy, Pszczelej Woli, Hajnówki oraz po dwie drużyny z Chełma, Gródka i Bielska Podlaskiego.

W oficjalnym rozpoczęciu turnieju udział wzięli przybyli goście oraz opiekunowie duchowni drużyn. Głos zabrał dyrektor Chełmskiego Centrum Kultury Prawosławnej ks. Jarosław Szczur. Organizator przedstawił główne cele wydarzenia, opiekę sędziowską i medyczną oraz życzył zdrowej, sportowej rywalizacji fair play.

Po krótkiej naradzie z kapitanami, drużyny rozpoczęły się zasadniczą rywalizację. W wyniku sportowej konfrontacji wyłoniono zwycięzców trzech pierwszych miejsc w zaplanowanych kategoriach wiekowych wydarzenia. Prócz pucharów i dyplomów, uczestniczy wydarzenia otrzymali pamiątkowe gadżety promujące Chełmskie Centrum Kultury Prawosławnej oraz Województwo Lubelskie.

Organizatorem wydarzenia było Chełmskie Centrum Kultury Prawosławnej.
Partnerzy wydarzenia: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Fundacja PKO Banku Polskiego.
Współorganizatorzy: Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce oraz Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.
Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez Radio Bon Ton, Super Tydzień Chełmski oraz portal cerkiew.pl.

Tekst ks. J. Szczur / Foto ks. M. Jaszczuk, BMP Gródek, ks. R. Dubiński