Nowość muzyczna: Kolędy i pastorałki

09 grudnia 2022

Kolędy i pastorałki na cztery młode głosy. Kwartet „Ermos” na zbliżające się święta Bożego Narodzenia przygotował płytę CD z kolędami w tradycyjnych i nowych aranżacjach.Julia, Emilia, Antoni i Jeremi - jesteśmy czwórką rodzeństwa z Warszawy i od małego muzyka jest czymś, co nas łączy i daje możliwość wyrażania się artystycznie. Każdy z nas swoje początki muzykowania ma w tym samym miejscu, w chórze Alla Polacca przy Teatrze Wielkim w Warszawie. Tam właśnie poznaliśmy podstawy i zaszczepiona została w nas miłość do muzyki. Antoni i Jeremi są uczniami szkoły muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Antoni gra na wiolonczeli, a Jeremi na trąbce. Instrumenty te będziecie mogli usłyszeć na płycie „Kolędy i Pastorałki” w naszym wykonaniu. Emilia jest w dalszym ciągu chórzystką Alla Polacca, jest w grupie konkursowej, która ma wspaniałe osiągnięcia na międzynarodowych festiwalach w różnych częściach świata. Julia jest najstarszą siostrą, która od dziecka była związana z muzyką w cerkwi. Śpiewała w wielu chórach cerkiewnych, ale też świeckich. Chóralistyka jest jej pasją.

Płyta „Kolędy i pastorałki” to nasz pierwszy projekt, którego pomysł powstał w grudniu 2021 roku podczas kolędowania po domach. Już wtedy wiedzieliśmy, że jeśli się tego podejmiemy, to będzie to początek wymagającej, ale też pięknej, wspólnej pracy. Tak też właśnie było, spędziliśmy wiele godzin na wspólnym śpiewaniu, doborze repertuaru i dostrajaniu się do siebie. Oczywiście nie obeszło się bez sprzeczek, jak to w rodzinie - bywa różnie, ale i tak wszyscy się kochamy. Możliwe, że sprawy potoczyłyby się zupełnie inaczej, gdyby nie pomoc i ogromny wkład Anny Jakoniuk, która pomogła nam w wielu sytuacjach i z wieloma rzeczami, ale przede wszystkim pomogła nam odkryć i uwierzyć w nasz wspólny potencjał. Z całego serca chcemy jej w tym miejscu podziękować i życzyć jeszcze niejednego takiego projektu, z nadzieją na kolejne z nami.

Płyta "Kolędy i pastorałki" zawiera kolędy w wielu językach świata: ukraińskim, białoruskim, polskim, angielskim, gruzińskim, francuskim. Chcieliśmy tym podkreślić, że w wielu zakątkach świata świętuje się przyjście Jezusa Chrystusa na ziemię i radość Świąt Bożego Narodzenia wybrzmiewa wszędzie.

Chcemy z całego serca zaprosić Was do wysłuchania płyty, która powstała specjalnie na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że umili Wam ona spędzanie czasu w gronie najbliższych i wspólne wsłuchanie się w radosną nowinę, jaką jest przyjście Mesjasza w Betlejem.

Płytę można nabyć w sklepikach cerkiewnych w Białymstoku: cerkiew św. Ducha ul. Antoniuk Fabryczny 13, cerkiew św. Mikołaja ul. Lipowa 15, cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego ul. Sikorskiego 9, Centrum Kultury Prawosławnej (CKP) ul. Św. Mikołaja 5, Monaster Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Zwierkach, Monaster żeński w Zaleszanach, cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Narwi ul. Księcia 27, Grabarka oraz w Warszawie: cerkiew św. Jana Klimaka, cerkiew św. Grzegorza Peradze, Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego, jest również możliwość zamówienia jej online przez link zamieszczony poniżej: