Polonijna młodzież odwiedziła Warszawę

Marta Moroz, Maria Nazaruk, 08 sierpnia 2016

W czwartek, 4 sierpnia obozowicze pojechali do Warszawy na zaproszenie jego Eminencji Metropolity Sawy. Mieli okazje uczestniczyć w nabożeństwie z okazji parafialnego święta tamtejszego Soboru jak i osobiście poznać zwierzchnika polskiej Cerkwi.

Następnym punktem wycieczki był Pałac Prezydencki, gdzie pod czujnym okiem przewodnika młodzież mogła zwiedzić najważniejsze pomieszczenia. W Sali Kolumnowej, na Polonię czekał Minister Adam Kwiatkowski, który w imieniu prezydenta powitał wycieczkę. Obozowicze dostali w prezencie spinki z flagą Polski, mieli także okazję wykonać pamiątkowe zdjęcie. Kolejnym punktem zwiedzania był Plac Zamkowy. Po dniu pełnym wrażeń na uczestników obozu czekała smaczna niespodzianka w postaci pizzy.

Na każdym z uczestników stolica wywarła duże wrażenie. Odwiedziny w Warszawie wzbogaciły młodzież o wiedzę na temat kultury i historii Polski. Pomysłodawcą wyjazdu do Warszawy był metropolita Sawa.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.