polska: Zmarł ks. prot. Mikołaj Sidoruk

Zmarł ks. prot. Mikołaj Sidoruk

02 września 2022

Kancelaria Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego zawiadamia, iż 1 września br. w godzinach popołudniowych zmarł ks. prot. Mikołaj Sidoruk - wieloletni duszpasterz parafii św. Mikołaja w Szczecinie.

Pożegnanie o. Mikołaja ze szczecińską parafią odbędzie się w niedzielę 4 września. O godz. 15.30 ciało o. Mikołaja zostanie przywiezione do cerkwi, gdzie duchowieństwo rozpocznie czytanie Świętej Ewangelii, o godz. 17.00 sprawowane będzie nabożeństwo panichidy. Następnie ciało zmarłego zostanie przewiezione na rodzinne Podlasie. Boska Liturgia i pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 5 września w cerkwi w Dobrowodzie o godz. 9.00.

Ksiądz Mikołaj Sidoruk urodził się 25.09.1958r. w Dobrowodzie koło Kleszczel. Uczęszczał do Warszawskiego Seminarium Duchownego w latach 1973-1979. Po ukończeniu seminarium został dyrygentem chóru w parafii św. Mikołaja w Szczecinie, gdzie w 1981 roku wstąpił w związek małżeński z Joanną Moroz. W tym samym roku przyjął święcenia diakońskie, a następnie kapłańskie. Po wyświęceniu dekretem został skierowany do pełnienia posługi jako wikary w parafii św. Mikołaja w Szczecinie, gdzie pełnił też przez wiele lat posługę jako dyrygent parafialnego chóru, a następnie jako proboszcz.

Wieczna Pamięć - Wiecznaja Pamiat’, ojcze Mikołaju

za: http://www.diecezjawroclawsko-szczecinska.pl/