Pomoc Dzieciom Miłosierdzia

30 maja 2022

Zakończyła się akcja pomocy humanitarnej zorganizowana przez Monaster w Supraślu. Niemal 20 ton żywności i środków czystości trafiło do ukraińskiej fundacji „Dzieci Miłosierdzia” w Charkowie.

Akcja została zorganizowana przed świętem Paschy, tak by dary trafiły do podopiecznych fundacji tuż po Zmartwychwstaniu Chrystusa. Dary zbierane były w Supraślu i białostockim Centrum Kultury Prawosławnej. Zostały posortowane, starannie opisane i zapakowane, zgodnie z zasadami wymaganymi na granicy.

W pomoc włączyli się anonimowi ofiarodawcy, parafianie oraz Bractwo Trzech Hierarchów. Nieocenioną pomoc okazała także firma Arhelan z Bielska Podlaskiego.

Pośród przesłanych na Ukrainę produktów były artykuły o długim terminie ważności (makaron, olej, kasza, mąka, sól, konserwy itd.), a także artykuły higieniczne i środki czystości (pampersy, proszek do prania, itd.).

Nie zabrakło również słodyczy dla dzieci. Dary trafiły do Charkowa, gdzie zostały rozdzielone pomiędzy potrzebujących.

„Dzieci Miłosierdzia” to organizacja charytatywna, w której dzieci niosą pomoc dzieciom – ubogim, chorym i potrzebującym. Fundacja zajmuje się działalnością duchową, edukacyjną, misyjną i wychowawczą w ramach Cerkwi Prawosławnej. Organizuje dla dzieci pielgrzymki, wyjazdy. Rozwija w młodym pokoleniu chęć niesienia pomocy bliźniemu. Obecnie pod opieką fundacji znajduje się kilkaset dzieci na terenie Charkowa i okolic – w regionie dotkniętym wojną. Do form działalności fundacji należy pomoc dzieciom, które udało się uratować przed aborcją, opieka nad dziećmi ze szpitala onkologicznego, a także troska o osoby starsze.

O organizacji „Dzieci Miłosierdzia” suprascy parafianie mieli okazję dowiedzieć się więcej na spotkaniu, które poprowadziła Tatiana Bugajowa z Charkowa. Mieszka ona od dwóch miesięcy w Supraślu, dokąd uciekła przed wojną wraz z dwoma synami – także podopiecznymi fundacji.

Wierzymy, że przysłana pomoc humanitarna choć w niewielkim stopniu przyniesie pomoc i radość osobom cierpiącym i potrzebującym na terenach ogarniętych wojną.

za: monaster-suprasl.pl