„Prawosławie w Ameryce” – nowa aplikacja na smartfony i tablety

Dominika Kovačević, 24 lipca 2016

Dzięki proboszczowi prawosławnej parafii Chrystusa Zbawiciela w Berlinie w stanie Maryland oraz Orthodox Web Solutions zajmującej się tworzeniem prawosławnych stron internetowych, powstała nowa darmowa aplikacja na smartfony i tablety: Prawosławie w Ameryce (ang. Orthodoxy in America).

Ta aplikacja to coś więcej, niż tylko cerkiewny lokalizator – wyjaśnia pomysłodawca projektu, o. John Parsells. Tak rzeczywiście jest. Głównym zadaniem aplikacji jest możliwość odnalezienia najbliższej cerkwi w aż trzech krajach: USA, Kanadzie i Meksyku; po wpisaniu nazwy miejscowości, wyświetlają się cerkwie na mapie wraz z ich adresami oraz stroną internetową. Dzięki stosownemu symbolowi widać od razu, do jakiej jurysdykcji ona należy. Jednakże, obok tego, aplikacja udostępnia codziennie nowe nagranie audio, wiadomości z takich znanych i różnorodnych prawosławnych stron, jak Ancient Faith Radio, Orthodox Christian Network, Pravmir, Pemptousia, Pravoslavie.ru, Patristic Nectar, Sister Vassa czy Y2AM. Aplikacja oferuje również zdjęcia w 360 stopniach wielu cerkwi.

Aplikację, działającą w języku angielskim, można pobrać bezpłatnie tutaj. Istnieje również strona internetowa aplikacji.

Choć aplikacja dotyczy Ameryki Północnej, może się przydać także naszym wiernym, podróżującym na ten kontynent.

Na podstawie: oca.org