Wizyta Metropolity Tamassosu Izajasza w Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej

ks. Igor Habura, 28 marca 2022

Od piątku 25 marca w Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej przebywa z wizytą humanitarną Metropolita Tamassosu Izajasz z Cypryjskiej Cerkwi Prawosławnej. Wizyta Władyki jest związana z pomocą humanitarną znajdującym się na terenie diecezji uchodźcom wojennym z Ukrainy. Przekazano m.in. środki medyczne, środki higieny, akcesoria dla dzieci i wiele, wiele innych rzeczy niezbędnych w warunkach uchodźstwa.

W sobotę abp Jerzy wraz z metr. Izajaszem odwiedzili dwa prawosławne ośrodki goszczące uchodźców - Dom św. Stefana w Cieplicach oraz Dom św. Elżbiety w Sokołowsku. Podczas wizyty biskupi spotkali się z uchodźcami, wysłuchali wielu rozmów, trosk i dramatycznych wspomnień. W każdym z miejsc, na ręce administratorów ośrodków - ks. Mariusza Kiślaka w Cieplicach i pana Andrija Wowka w Sokołowsku oraz bezpośrednio znajdującym się w nich osobom, metr. Izajasz przekazał pomoc humanitarną od prawosławnego narodu cypryjskiego.

Podczas każdego ze spotkań, metropolita Izajasz dzielił się doświadczeniami swojej wieloletniej posługi diakonijnej w Prawosławnym Kościele Cypru oraz zadeklarował gotowość zaangażowania się Metropolii Cypru w niesienie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Na ręce abpa Jerzego złożył zaś wyrazy uznania i wdzięczności za niestrudzoną pomoc, jaką Diecezja Wrocławsko-Szczecińska niesie uchodźcom od pierwszych dni wojny. Więcej o pomocy humanitarnej z naszej diecezji można przeczytać klikajac TUTAJ.

W niedzielę obaj biskupi sprawowali Boską Liturgię we wrocławskiej katedrze.

za: www.diecezjawroclawsko-szczecinska.pl