Pomoc do Poczajowa również z Białegostoku

Sławomir Nazaruk, 26 marca 2022

W dniach 16-22 marca br. Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów, w porozumieniu z parafią prawosławną w Dubinach, która zainicjowała szeroko zakrojoną akcję, zorganizowało zbiórkę darów dla uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Poczajowskiej Ławrze. Przebywają tam setki osób, które opuściły miejsca swego zamieszkania w związku z działaniami wojennymi na Ukrainie. Niektórzy po kilkudniowym pobycie opuszczają monaster, udając się dalej na zachód, a na ich miejsce przybywają inni, aby wzmocnić swe siły fizyczne i duchowe.

Wśród zebranych darów była żywność, między innymi olej, konserwy, kasza, makaron, cukier, mąka i słodycze, proszek do prania oraz środki czystości. Dary były przynoszone i przywożone do Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Były też wzruszające momenty, kiedy dary dostarczały osoby sędziwe, poruszające się o kulach.

Zebrane produkty zostały załadowane na samochód dostawczy, który przyjechał ok. godziny 17 z Dubin z darami zebranymi przez tamtejszą parafię. Z Białegostoku pojechały one bezpośrednio do Poczajowskiej Ławry, do której dotarły w dniu 25 marca.

W tym miejscu Bractwo składa serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy odezwali się na prośbę o pomoc uchodźcom. Bóg zapłać - Spasi Hospodi!

Więcej o akcji zorganizowanej przez parafię w Dubinach: TUTAJ.