Zakończyły się kolonie diecezji wrocławsko-szczecińskiej

ks. Marek Kiślak, 20 lipca 2016

W sobotę, 9 lipca zakończyły się kolonie diecezji wrocławsko-szczecińskiej organizowane przez Prawosławny Dom Opieki św. Stefana. W tegorocznym obozie wzięło udział 50 osób. Wychowawcom i kolonii przewodniczył Krzysztof Tarasiuk, który, podobnie jak w roku ubiegłym, zapewnił uczestnikom moc niezapomnianych wrażeń.

Do stałych punktów kolonii należą wycieczki górskie i krajoznawcze. W tym roku koloniści zdobyli m. in. szczyt Szrenica (1362 m n.p.m.), w Hucie "Julia" poznali tajniki produkcji szkła, mieli okazję wykąpać się w Cieplickich Termach, a w przydomowym sadzie uczyli się tańca towarzyskiego i klasycznego. Każdy dzień rozpoczynał się i kończył modlitwą, w której dzieci i młodzież brały aktywny udział. Natomiast grom i zabawom nie było końca. Pan Krzysztof, aktor z wieloletnim doświadczeniem, na potrzeby kolonii stworzył grupę teatralną, w której koloniści wcielili się w bohaterów przedstawienia "Śpiąca Królewna". Spektakl uwieńczył kolonie. Muzykę do spektaklu zaaranżowała Barbara Jastrząb. Kolonijni aktorzy dali wspaniałe widowisko, sprawiając licznie zgromadzonej publiczności wiele radości.

Spektakl można obejrzeć pod tym linkiem.

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za zaufanie, wychowawcom za serce i zaangażowanie, kolonistom za piękny i mądrze spędzony ze sobą czas.