Odszedł do Pana protodiakon Anatol Daniluk

protodiakon Wiaczesław Perek, 16 listopada 2021

Dziś, 16 listopada po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do Pana protodiakon Anatol Daniluk.

Protodiakon Anatol Daniluk urodził się 21 marca 1958 roku w Kleszczelach. Po ukończeniu Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie pełnił obowiązki subdiakona biskupa łódzkiego i poznańskiego Sawy. 6 listopada 1983 r przyjął z rąk ówczesnego biskupa białostockiego i gdańskiego Sawy święcenia diakońskie. Tego samego roku mianowany został ekonomem Domu Biskupiego w Białymstoku oraz kierowcą biskupa. Od 7 listopada 1983 roku do śmierci pełnił obowiązki nadetatowego diakona białostockiej Katedry św. Mikołaja. Za zasługi dla Cerkwi odznaczony został Orderem św. Równej Apostołom Marii Magdaleny III stopnia

Panichida w intencji śp protodiakona Anatola odbędzie się 17 listopada o godz. 18.00 w białostockiej Katedrze św. Mikołaja. Boskiej Liturgii, która odbędzie się 18 listopada o godz. 9.00 w Katedrze, przewodniczyć będzie JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański. Bezpośrednio po Liturgii sprawowany będzie obrzęd pogrzebu zmarłego duchownego, któremu przewodniczyć będzie JE Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski.

Rodzina śp. ks. Anatola prosi o nieprzynoszenie wieńców pogrzebowych. W Katedrze ustawiona zostanie specjalna skarbonka z prośbą o ofiarę na rzecz monasteru w Zwierkach.

fotografia: Aleksander Wasyluk

za: orthodox.bialystok.pl