Szkolenie „Lider z umiejętnościami medialnymi”

Andrzej Charyło, 05 listopada 2021

W Akademii Supraskiej w dniach 22-23 października odbyło się szkolenie „Lider z umiejętnościami medialnymi”, w którym uczestniczyła młodzież z diecezji białostocko-gdańskiej, warszawsko-bielskiej i przemysko-gorlickiej. Inicjatorem spotkania był Aleksander Wasyluk, koordynator do spraw pracy z młodzieżą w PAKP.

Młodzi ludzie wzięli udział w warsztatach radiowych prowadzonych przez Martę Nazarko. Rozmawiali z przedstawicielami prawosławnych mediów – z posłem Eugeniuszem Czykwinem i Andrzejem Charyło z „Przeglądu Prawosławnego”, z o. Andrzejem Misiejukiem z programu „U źródeł wiary”, z Aliną Wawrzeniuk z Radia Orthodoxia, z Anną Petrovską z Polskiego Radia Białystok i z Jakubem Oniszczukiem z portalu cerkiew.pl.

Poruszono wiele istotnych kwestii dotyczących aktualnej sytuacji Bractwa Młodzieży Prawosławnej, planów na przyszłość, potrzeby rozwoju oraz współpracy i integracji środowisk prawosławnych. Podczas spotkania obecni byli o. Jarosław Ciełuszecki, opiekun duchowy bractwa parafii św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim i o. Piotr Omelczuk, opiekun duchowy bractwa diecezji białostocko-gdańskiej. Młodzież uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym mediów społecznościowych, a także spotkała się z ihumenem Pantelejmonem z supraskiego monasteru i Aleksandrem Naumowem, wybitnym slawistą, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ca’ Foscari w Wenecji.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Podlaskiego.

źródło:Przegląd Prawosławny
fot. Aleksander Wasyluk