Porozumienie TVP z Polską Radą Ekumeniczną

Jakub Oniszczuk, 25 października 2021

20 października doszło do podpisania porozumienia pomiędzy Telewizją Polską a Polską Radą Ekumeniczną na temat rozszerzenia działalności Redakcji Audycji Ekumenicznych.

Reportaż z podpisania porozumienia można zobaczyć TUTAJ.

Redakcja Audycji Ekumenicznych TVP, która w przyszłym roku będzie obchodzić swoje 25-lecie, działała do tej pory w oparciu o porozumienie z 1996 r. z kolejnymi aneksami. Nowe zasady jej funkcjonowania zakładają zarówno umocnienie dotychczasowej ofery, jak i rozszerzenie jej o dodatkowe programy.

W ramach nowych audycji - Raz w miesiącu TVP 2 pokaże magazyn ekumeniczny, który przedstawi najważniejsze wydarzenia ekumeniczne w kraju i za granicą oraz głos przedstawicieli różnych Kościołów w ważnych i aktualnych kwestiach społeczno-etycznych. Również raz w miesiącu w TVP 2 będzie można obejrzeć film dokumentalny przedstawiający historię i znaczenie w polskiej historii i kulturze wielowyznaniowości polskiego społeczeństwa. Ponadto na antenie TVP Kultura co niedziela będzie emitowane nabożeństwo jednego z Kościołów członkowskich PRE. - czytamy na stronie Polskiej Rady Ekumenicznej.

Nowe programy ukażą się już w styczniu.

na podstawie:
wiadomosci.tvp.pl
wirtualnemedia.pl
ekumenia.pl

fotografia: ekumenia.pl