Radosny dzień dla parafii w Dolicach

Agata Biryłko, 03 września 2021

 Rokrocznie w ostatnią niedzielę sierpnia w parafii pw. Św. Mikołaja w Dolicach odbywa się liturgia z molebnem dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.W tym roku parafialne spotkanie było bardziej uroczyste z uwagi na wizytę abp Jerzego, ordynariusza diecezji wrocławsko- szczecińskiej. W drzwiach świątyni Ekscelencję chlebem i solą powitał starosta cerkiewny Jan Lalko, a następnie proboszcz ks. Jarosław Biryłko. W liturgii uczestniczyli również księża: ks. Gienadiusz Semeniuk ze Szczecina i ks. protodiakon Mieczysław Oleśniewicz z Wrocławia. Swoją obecnością zaszczyciła parafię również starosta powiatu stargardzkiego, pani Iwona Wiśniewska.

Dzieci przystąpiły do spowiedzi i Eucharystii, a po liturgii odprawiony został molebień w intencji pomyślnego nowego roku szkolnego.

Radosnym akcentem tego dnia było również poświęcenie nowego dzwonu. Po ponad czterdziestu latach we wsi Dolice znów można było usłyszeć jego dźwięk. Władyka Jerzy zwrócił się do dzieci i ich rodziców z nadzieją na pomyślny przebieg tegorocznych zajęć w szkole i życzył młodym zebranym czerpania wielu radości ze zdobywania wiedzy w szkolnych ławkach. Przedłużając mile rozpoczęty dzień, wierni wspólnie z Władyką udali się na poczęstunek.

Foto: Dagmara Ładniak, Agata Biryłko