Młodzieżowy spływ kajakowy

Zarząd BMP DB-G, 09 sierpnia 2021

Dnia 01.08.2021r. w Supraślu odbył się młodzieżowy spływ kajakowy zorganizowany przez zarząd Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej. Spływ rozpoczął się Świętą Liturgią w Cerkwi pw. Zwiastowania NMP w Supraślu o godzinie 9:00. Następnie uczestnicy udali się na śniadanie przygotowane przez bractwo działające przy monasterze, prowadzone przez ihumena Pantelejmona Karczewskiego.

Po śniadaniu uczestnicy spływu udali się na plażę w Supraślu, skąd spłynęli kajakami w kierunku polany „pólko” nieopodal Supraśla. Po dotarciu do wyznaczonego miejsca nastąpił zasłużony odpoczynek, a także została przeprowadzona prelekcja na temat „Po co nam Anioł Stróż?”, którą poprowadził wspomniany wcześniej ihumen Pantelejmon. Następnie młodzież udała się w drogę powrotną, do miejsca, z którego rozpoczynała spływ.

W trakcie spływu nie zabrakło wspólnego śpiewania, rozmów, zawierania nowych znajomości, a także rywalizacji. Mamy nadzieję na co najmniej równie udane kolejne wspólne spływy kajakowe oraz inne inicjatywy. Do zobaczenia!