Zjazd integracyjno-edukacyjny BMP w Gorzowie Wielkopolskim

Radosław Szmajda, 12 lipca 2021

W dniach 6-8 lipca Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej zorganizowało zjazd integracyjno-edukacyjny w Gorzowie Wielkopolskim. Celem wakacyjnego spotkania było umocnienie zawartych przed pandemią przyjaźni pomiędzy młodą prawosławną społecznością i wysłuchanie interesującej prelekcji oraz miłe wspólne spędzenie czasu.

Pierwszego dnia, dzięki uprzejmości o. Tomasza Mędryckiego i matuszki, ponad dwudziestoosobowa grupa miała możliwość nocować i być goszczona na plebanii. Tego samego dnia zaszczycił nas swoją obecnością o. Igor Habura, który przeprowadził dyskusję na temat „Z Biblią przez życie”. W swoich rozważaniach kapłan przypomniał młodzieży, jaki jest sens czytania Biblii, jak wielu wartości moralnych uczy i jak wiele cnót niesie ze sobą. Naturalnie dzień został zakończony wspólną modlitwą w cerkwi pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, gdzie każdy miał możliwość przeczytania fragmentu modlitw wieczornych.

Drugiego dnia uczestnicy zjazdu wzięli udział w nabożeństwie Świętej Liturgii w dzień pamięci Narodzenia Jana Chrzciciela. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w nabożeństwie, jedni pomagali w ołtarzu, inni śpiewali razem z parafialnym chórem. Tego samego dnia Bractwo wybrało się także do parku trampolin, gdzie zabawie, śmiechu i radości nie było końca. Pod koniec dnia zorganizowane zostało ognisko w środku lasu oraz wycieczka na pobliską wieżę widokową.

Trzeciego dnia, po śniadaniu, Julia Kuziak w imieniu całego Bractwa naszej diecezji uroczyście podziękowała ojcu Tomaszowi i matuszce za trud, jaki włożyli w zorganizowanie zjazdu. Wyraziła głęboką nadzieję, abyśmy mieli możliwość ponownego rychłego spotkania się i niesienia św. prawosławnej wiary.

za: www.diecezjawroclawsko-szczecinska.pl