Dlaczego spotykamy w swoim życiu takich, a nie innych ludzi?

tłum. Justyna Pikutin, 08 lipca 2021

Borys Pasternak kiedyś powiedział:

“Wszyscy ludzie, którzy są nam posyłani - są naszym odzwierciedleniem. I zostali nam posłani po to, byśmy patrząc na nich naprawiali swoje błędy, a kiedy je poprawimy, ci ludzie albo również zmienią się, albo znikną z naszego życia”.

Spotykani przez nas ludzie zawsze są naszym odzwierciedleniem. Rzeczywiście w innych potrafimy dostrzec to, co jest w nas. Jeśli osądzamy człowieka za jakieś przewinienie, powinniśmy zastanowić się, czy sami nie popełniamy tego błędu, który osądzamy. Być może nie w praktyce, ale w myślach pozwalamy sobie na coś podobnego.

Każdy spotkany przez nas człowiek - to możliwość zobaczenia siebie i swoich słabości z innej perspektywy. Czasami ciężko dostrzec w sobie pewną cechę, dlatego też celowo posyłani są nam ludzie z podobnym problemem. Kiedy z Bożą pomocą przezwyciężymy tę lub inną słabość, przestaniemy ją zauważać również w otaczających nas ludziach, a przynajmniej przestaniemy ostro reagować na nią i zaczniemy z wyrozumiałością i współczuciem patrzeć na takich ludzi. Póki jednak jakiś grzech nas zżera, jest on widoczny u innych i drażni.

Zmień się sam, a świat wokół ciebie się zmieni - to złota zasada stworzenia. Zmieniając się i doskonaląc zmieniamy świat wokół nas, a tym samym zmieniają się również ludzie wokół nas lub całkowicie znikają z naszego życia.

metropolita Antoni (Pakanicz)

za : pravlife.ru

fotografia: vasilisa_lisina /orthphoto.net/