Nowe funkcje aplikacji z kalendarzem cerkiewnym

redakcja cerkiew.pl, 26 kwietnia 2021

Po miesiącach przygotowań jesteśmy gotowi zaprezentować Wam kolejny etap rozwoju naszej aplikacji z kalendarzem cerkiewnym. W ostatni weekend zarówno w Google Play, jak i Apple Store pojawiła się aktualizacja, która udostępnia użytkownikom nowe funkcje.
 
Aplikacja mobilna kalendarz.cerkiew.pl
Do pobrania w Google Play lub Apple Store

Wraz z nowymi funkcjami w aplikacji pojawił się katalog parafii prawosławynch w Polsce. 
 
 
W zakładce "Parafie" znajdziecie wyszukiwarkę parafii oraz mapę, na której zaznaczone są wszystkie prawosławne cerkwie. Po kliknięciu na wybrany obiekt można przejść do informacji o parafii lub bezpośrednio do nawigacji.

Do każdej parafii dodane są podstawowe dane kontaktowe, lista duchownych oraz cerkwi i kaplic (znajduje się tam również przycisk umożliwiający przekazanie nam informacji o nieprawidłowościach w prezentowanych danych). W oddzielnej zakładce przygotowaliśmy miejsce na informacje o standardowych godzinach nabożeństw. Poniżej możecie to zobaczyć na przykładzie Parafii św. Jana Klimaka w Warszawie.
 

Zarówno na liście parafii, jak i w profilu już wybranej możecie zauważyć przycisk dzwoneczka, a obok zakładek "o parafii" i "nabożeństwa" również trzecią - "ogłoszenia".  Oprócz naszego nowego katalogu parafii  przygotowaliśmy również system do dodawania ogłoszeń parafialnych. Dla każdej zainteresowanej parafii jesteśmy w stanie utworzyć konto, do którego dostęp otrzymałby proboszcz lub jakakolwiek inna, wskazana przez niego osoba. Mogłaby ona zamieszczać dowolne informacje dla osób, które oznaczyły w aplikacji chęć otrzymywania powiadomień z tej parafii (zaznaczając wspomniany dzwoneczek). Treść ogłoszeń może być całkowicie dowolna, poczynając od szczegółowego harmonogramu nabożeństw na zbliżający się tydzień lub miesiąc, po ogłoszenie o planowanych pracach porządkowych na parafialnym cmentarzu. Wraz z rosnącą liczbą użytkowników aplikacja może stać się łatwym narzędziem do bezpośredniej komunikacji z parafianami czy sympatykami parafii. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji parafiom zainteresowanym tym narzędziem.
 


Nasze działania, w tym prace nad rozwojem aplikacji, można wesprzeć jednorazową darowizną lub dołączając do grona przyjaciół cerkiew.pl i ustawiając stałe polecenie przelewu na naszego konto: Stowarzyszenie Orthnet, 96 1240 5211 1111 0010 4608 9158, z dopiskiem: przyjaciel cerkiew.pl.
Więcej informacji o naszej działalności i metodach wsparcia: cerkiew.pl/wesprzyj

Tylko dzięki wsparciu naszych użytkowników nasze inicjatywy mogą się rozwijać. Razem udało się nam zrobić już wiele, możemy jeszcze więcej.