Znamy pierwsze szczegóły obozu dla Polonii

Katarzyna Jaworowska, 14 czerwca 2016

Jeszcze nie skończyły się zapisy na darmowy obóz dla Polonii (o wydłużonym naborze czytaj tutaj), a organizatorzy postanowili ujawnić nowe atrakcje: co czeka młodych ludzi, którzy odwiedzą Polskę na początku sierpnia?

Od początku założeniem obozu było zorganizowanie wolnego czasu nie tylko w formie wypoczynku, ale także warsztatów, które przez zabawę i wspólną pracę pomogą młodym ludziom zdobyć wiedzę w takich dziedzinach jak dziennikarstwo i multimedia. W efekcie uczestnicy będą się szkolić podczas następujących bloków tematycznych:
- dziennikarstwo
- grafika
- fotografia
- nagrania wideo
- teatr
Dla zainteresowanych warsztaty będą się odbywały w mniejszych grupach, dzięki czemu przekazana wiedza będzie poparta praktyką. Oferujemy także ogólne przygotowanie, swego rodzaju wstęp do nauki fotografii, nagrywania.

Jednak wakacje to nie tylko warsztaty – to także relaks i wypoczynek. Dlatego organizatorzy przewidują pobyty nad rzeką, ogniska, spływy kajakowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie także wyjazdów, m.in. na św. Górę Grabarkę i do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej.

Wszystkich zainteresowanych w wieku 14-18 lat zachęcamy do udziału. Aby zgłosić chęć uczestnictwa należy uzupełnić kwestionariusz dostępny na stronie polonia.cerkiew.pl i wysłać go na adres kontakt@cerkiew.pl. W przypadku pytań i wątpliwości także zachęcamy do kontaktu: kontakt@cerkiew.pl.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.