Zakończono kolejny etap prac przy cerkwi w Bobolicach

ks Jarosław Biryłko, 20 lutego 2021

 Z błogosławieństwa abp. Jerzego ordynariusza Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej zakończono kolejny etap prac przy zabytkowej cerkwi pw. Wszystkich Świętych w Bobolicach.
W minionym roku wykonano następujące prace:

- prace zewnętrze: remont elewacji wieży ze zszyciem murów, spoinowanie, czyszczenie i wymiana uszkodzonych cegieł oraz kształtek wraz z okiennicami.
- prace wewnętrzne: remont uszkodzonych belek stropowych wraz ze stropem drewnianym, wymiana instalacji elektrycznej, skucie uszkodzonych tynków, zszycie murów, remont drabin i podestów na wieży.

Całkowity koszt prac to kwota 733 619 tyś zł. Na ten cel udało się pozyskać dotacje ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, MSWIA (Fundusz Kościelny), Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie w kwocie 730 tys. zł. Pozostała kwota to wkład własny, który udało się pozyskać od ofiarodawców.
Na ten rok zaplanowano kontynuację rozpoczętych prac.

Zabytkowa świątynia jest cerkwią filialną Parafii Prawosławnej w Szczecinku. Liczy zaledwie 4 rodziny. Wszelkie działania i prace związane z utrzymaniem, remontem cerkwi są nie lada wyzwaniem. Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc i wsparcie remontu, byśmy jak najszybciej mogli ponownie sprawować Świętą Liturgię w odremontowanej cerkwi.

Wszelkie wpłaty, ofiary można kierować na konto:
PARIBAS BANK 69 1600 1462 1818 5286 4000 0001
Parafia Prawosławna pw. Wszystkich Świętych w Bobolicach
ul. Pocztowa 17
76-020 Bobolice
Tel. 91 834-10-51