polska: Święto Kolejarza 2020
kuchnia muzyka sklep ogłoszenia wydarzenia fotogalerie

Święto Kolejarza 2020

ks. Paweł Łapiński, 23 listopada 2020

Miesiąc listopad to czas modlitwy za pracowników Polskich Kolei Państwowych oraz wszystkich spółek związanych z tą profesją. Tak też i w tym roku wybrani przedstawiciele kolei wraz z pocztem sztandarowym PKP Polskich Linii Kolejowych przybyli do katedry Św. Mikołaja w Białymstoku. O godzinie 10:00 rozpoczęła się Boska Liturgia, której przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański. Nabożeństwo celebrowali również ks. Jan Fiedorczuk - proboszcz katedry, ks. Andrzej Sacharczuk, ks. Piotr Makal, ks. Paweł Łapiński - opiekun duchowy kolejarzy oraz protodiakoni: ks. Marek Kiryluk, ks. Bazyli Dubec i ks. Wiaczesław Perek. Chórem dyrygował ks. protodiakon Aleksander Łysynkiewicz. Podczas modlitwy ks. Marek Kiryluk wygłaszał szczególne prośby za dyrekcję i pracowników kolei.

Na zakończenie ks. Arcybiskup Jakub złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom kolei. Jednocześnie pochwalił, że mimo wielu obowiązków pamiętają oni o najważniejszej rzeczy w życiu człowieka jaką jest modlitwa. W imieniu kolejarzy podziękowania złożył Grzegorz Borkowski wraz ze swym zastępcą, wręczając kwiaty i ikony.