Postępy w rozbudowie monasteru w Turkowicach

Siostry Monasteru Opieki Matki Bożej w Turkowicach, 18 listopada 2020

Dzięki ofiarności wiernych naszej Cerkwi i wszystkich ludzi dobrej woli, wspierających rozbudowę turkowickiego monasteru, z Bożą pomocą postępują prace budowlane.

W październiku w domu monasterskim na poddaszu zostały położone tynki. Ku końcowi mają się prace dekarskie od strony wewnętrznego dziedzińca. Wstawiono też okna dachowe. W pomieszczeniach użytkowych parteru, które były otynkowane wcześniej, ułożono płytki na ścianach. Od zewnątrz budynek został w całości ocieplony styropianem i pokryty pierwszą warstwą kleju. Obecnie kontynuowane są prace dekarskie i tynkarskie. Na poddaszu trwa montaż instalacji hydraulicznej i centralnego ogrzewania.

By nie musieć wstrzymywać budowy i zdążyć pokryć dach przed nadejściem pierwszych śniegów oraz wstawić drzwi zewnętrzne, które już są w produkcji, cały czas jest nam potrzebna Wasza duchowa i finansowa pomoc.

Za każdą, nawet najmniejszą cegiełkę z całego serca dziękujemy i zapewniamy o naszej codziennej modlitewnej wdzięczności za wszystkich darczyńców!

Chcących wesprzeć nas swoją ofiarą, prosimy o wpłaty na konto monasteru:
PKO S.A. 90 1240 2829 1111 0010 2240 1819
Monaster Opieki Matki Bożej, 22-546 Turkowice 133

Cały czas trwa również internetowa zbiórka pieniędzy na portalu: www.zrzutka.pl/z/monaster

Więcej informacji na: www.monasterturkowice.pl