Wyświęcenie biura Bractwa w Siemiatyczach

Gabriela Nowaszewska, 03 sierpnia 2020

W dniu święta św. Proroka Eliasza, 2 sierpnia odbyło się wyświęcenie biura Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce Diecezji Warszawsko-Bielskiej.

Parę miesięcy temu, z błogosławieństwa Jego Eminencji, bractwo przeniosło swoją siedzibę z Hajnówki do Siemiatycz.

Dzięki uprzejmości Proboszcza parafii św. św. ap. ap. Piotra i Pawła w Siemiatyczach, który jest również opiekunem Zarządu BMP DWB, o. Pawła Sterlingowa, młodzież odremontowała nieużytkowaną salę, zamieniając ją w swoje biuro.

Czynu poświęcenia dokonał Jego Ekscelencja Warsonofiusz, Biskup Siemiatycki, życząc młodzieży owocnej pracy w tymże miejscu.

Obecni byli również Burmistrz Miasta Siemiatycze Pan Piotr Siniakowicz, Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Siemiatyczach Pan Mariusz Pyzowski, Radny Miasta Siemiatycze oraz współwłaściciel zaprzyjaźnionej z zarządem Piekarni MiŚ Pan Igor Śnieżko, Przewodniczący Stowarzyszenia Bractwa św Cyryla i Metodego Pan Bazyli Piwnik, Delegacja Zarządu Centralnego na czele z Przewodniczącym Piotrem Giegielem, były przewodniczący diecezji Warszawsko-Bielskiej Jakub Oniszczuk, Reprezentant Komisji Rewizyjnej BMP w Polsce Paweł Matowicki oraz duchowieństwo parafii Piotra i Pawła w Siemiatyczach.

Na koniec odbyła się kolacja, podczas której młodzież miała okazję porozmawiać z Władzami Miasta Siemiatycze o dotychczasowych inicjatywach i nowych planach swojej działalności.