Kolonie dla dzieci w Cieplicach

Anna Sydoruk, 15 lipca 2020

W dniach 28.06 – 04.07 oraz 05.06 - 11.06 br. odbyły się organizowane przez Prawosławny Dom Opieki św. Stefana w Cieplicach dwa turnusy kolonii Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej. Pomimo wprowadzonych obostrzeń związanych z COVID-19, podjęliśmy się wyzwania przeprowadzenua kolonii w nieco nietradycyjnej formie.

Kolonia letnia w Cieplicach – to wspaniały czas na odpoczynek od codziennych obowiązków i elektronicznych przyjaciół. Dzieci przez cały rok niecierpliwie czekają na czas, który będą mogły spędzić w towarzystwie cieplickich przyjaciół.

Tradycją stało się zdobycie Zamku Chojnik, który stanowi jedną z najbardziej znanych ruin zamkowych na Dolnym Śląsku. Uczestnicy skorzystali z atrakcji, które zapewniają Termy Cieplickie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty śpiewu realizowane przez cały czas trwania kolonii, których efektem końcowym było wykonanie serbskiej pieśni "Vjera večna, vera slavna" biskupa Mikołaja Velimirovicia. Umiejętności współpracy w grupie dzieci doskonaliły na spływie pontonowym po rzece Bóbr, co niewątpliwie pozwoliło poczuć smak przygody i adrenalinę. Dzieci uczestniczyły w wielu zorganizowanych grach, konkursach i zabawach. Letnie, ciepłe wieczory spędziły przy ognisku, kontynuując tradycję śpiewania piosenek w różnych językach (polskim, łemkowskim, ukraińskim, rosyjskim) lub relaksując się przy wieczorach filmowych.

Odpowiedzialność za aktywnie i twórczo spędzony czas wzięli na siebie wychowawcy: Krzysztof Tarasiuk i Anna Sydoruk.

Po raz kolejny kolonia cieszyła się dużą frekwencją. Dziękujemy Rodzicom za zaufanie i mamy nadzieję, że tegoroczny czas spędzony w Domu św. Stefana będzie źródłem dobrych wspomnień do kolejnych wakacji.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku Cieplice - Prawosławny Dom św. Stefana.