polska: 15 lat OrthPhoto

15 lat OrthPhoto

Jakub Oniszczuk, 14 maja 2019

11 maja o godzinie 16:30 na Rynku Kościuszki w Białymstoku odbył się wernisaż wystawy z okazji 15-lecia istnienia serwisu www.orhphoto.net. Wystawa,  zatytułowana "15 lat OrthPhoto. Prawosławie w obiektywie", została podzielona na dwie części. Ponad dwadzieścia plansz znalazło się na głównym rynku miasta, a pozostałe nieopodal, na ogrodzeniu cerkwi katedralnej św. Mikołaja.

Podczas wernisażu zebrani mogli nie tylko obejrzeć opracowaną wystawę, ale również poczęstować się  tortem przygotowanym na tę okazję. Wśród zebranych znalazło się duże grono osób związanych z działalnością serwisu. Białystok był miastem, w którym ta inicjatywa powstała, jednak obecnie w gronie użytkowników serwisu można znaleźć ludzi z niemal całego świata,  a baza fotografii liczy prawie 100 tysięcy zdjęć.

Wystawa wokół cerkwi św. Mikołaja zostanie niedługo uzupełniona o dodatkowe zdjęcia, których docelowo ma się tam znaleźć aż 180, po jednym na każdy miesiąc dotychczasowej działalności serwisu.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Miasta Białegostoku.Fotografie: Jarosław Charkiewicz