Piknik edukacyjny ELEOS w Sochoniach

Magdalena Jarosz , 27 kwietnia 2016

Wraz z pojawieniem się pierwszych wiosennych promieni słońca, wychowankowie SPWD ELEOS wyruszyli się na wspólną wycieczkę do miejscowości Sochonie. Tam, czekał na nich piknik edukacyjny zorganizowany w ramach projektu „Mali Giganci Internetu to My – z nami wiedzę zdobędziesz i Ty” – program profilaktyczny na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

W Bajecznym Zakątku w Sochoniach zgromadzili się nie tylko podopieczni ELEOS, ale również mieszkańcy, by bawić i uczyć się na świeżym powietrzu. Celem imprezy było dostarczenie dzieciom, młodzieży i rodzicom wiadomości na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz zaplanowanie im atrakcyjnej formy spędzenia wolnego czasu.

Pierwszym punktem imprezy było przedstawienie teatralne przygotowane przez wolontariuszy ERASMUS +, którzy na co dzień wspierają pracę w placówkach ELEOS. W podziękowaniu za fantastyczny występ, wolontariusze otrzymali gromkie brawa.

Młodzi internauci mogli sprawdzić swoją wiedzę o sieci, realizując zadania przygotowane przez placówkę ELEOS przy ul. Warszawskiej. Zmagali się z krzyżówką, sieciakowymi memorami, rozsypanką wyrazową czy hasłami o prywatności w Internecie. Ćwiczyli również swoją sprawność fizyczną podczas skoków przez linę czy zabaw z chustą animacyjną. Lokalni wolontariusze oferowali uczestnikom pikiniku wykonanie artystycznego makijażu. Gdy uczestnicy zebrali odpowiednią ilość naklejek za wykonane zadania, mogli przystąpić do „mega” gry planszowej z pytaniami podsumowującymi poprzednie stacje.

Po drużynowej walce przyszedł czas na kolejne przedstawienie teatralne. Tym razem placówka ELEOS przy ul. Dojnowskiej przygotowała teatrzyk kukiełkowy „Takie rzeczy dzieją się w sieci…”. Z kolei dzieci ze świetlicy z Supraśla zaprezentowały swoją bajkę ilustrowaną o Internecie.

Zwieńczeniem wspólnej zabawy było ognisko z kiełbaskami, podczas którego uczestnicy pikniku mogli wymienić się wrażeniami dnia.

Składamy serdeczne podziękowania „Stowarzyszeniu Bajeczne Sochonie” za okazaną życzliwość i współpracę. Słowa uznania należą się również naszym niezastąpionym wolontariuszom lokalnym oraz zagranicznym, którzy po raz kolejny zaangażowali się w działania na rzecz wychowanków świetlic.

Działanie odbyło się w ramach projektu „Mali Giganci Internetu to my – z nami wiedzę zdobędziesz i Ty!” – program profilaktyczny na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, realizowanego dzięki współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz wsparciu finansowemu The VELUX Foundations.