Rekolekcje duchowieństwa dekanatu sanockiego

ks. prot. Julian Felenczak, 25 kwietnia 2016

2 kwietnia 2016 w Sanoku duchowieństwo dekanatu sanockiego, diecezji przemysko-nowosądeckiej, przystąpiło do sakramentu spowiedzi. Świętej Liturgii Uprzednio Poświęconych Darów przewodniczył biskup gorlicki Paisjusz. W cerkwi modliło się kilkunastu wiernych, którzy także przystąpili do sakramentu spowiedzi i Eucharystii.
 
Ze słowem do wiernych zwrócił się władyka Paisjusz podkreślając ważność postu w życiu prawosławnego chrześcijanina. Hierarcha zwrócił także szczególną uwagę na sakramenty pokajanija i Eucharystii oraz wyjaśnił ich znaczenie w Cerkwi prawosławnej oraz wspomniał śp. ihumena Mojżesza, który zginął tragicznie 40 dni temu – w pierwszy dzień Wielkiego Postu. Na zakończenie Liturgii władyka Paisjusz pozdrowił arcybiskupa Adama, duchowieństwo i wiernych z przystąpieniem do sakramentów spowiedzi i Eucharystii, życząc odnowienia poprzez pokorę, post i modlitwę duchowych i cielesnych sił w drodze do Święta Świąt Paschy Chrystusowej. Z krótkim słowem do wszystkich zwrócił się także władyka Adam.
 
Następnie w imieniu duchowieństwa dziekan okręgu sanockiego ks. prot. Julian Felenczak podziękował biskupowi Paisjuszowi za możliwość wspólnej modlitwy oraz arcybiskupowi Adamowi za obecność pomimo choroby. Na zakończenie biskup Paisjusz wraz z duchowieństwem odprawił panichidę za śp. ihumena Mojżesza. W godzinach popołudniowych biskup Paisjusz wraz z dziekanami sanockim i przemyskim udał się do Muzeum Sanockiego, gdzie obejrzał wystawę ikon oraz enkolpionów.

Fot: autor

za: www.orthodox.pl