Z Białegostoku wyjechała pomoc dla repatriantów z Ukrainy

Katarzyna Jaworowska, 27 kwietnia 2016

Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów w Białymstoku przy udziale Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia "Eleos" w Białymstoku wspierając działania Parafii Prawosławnej w Olsztynie z okazji Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przygotowało paczki świąteczne dla repatriantów z Donbasu przebywających w ośrodku Caritasu w Rybakach.

Jeszcze w ubiegłym roku do Ośrodka Caritas Archidiecezji Warmińskiej Rybaki przybyło ponad 140 osób z ogarniętego konfliktem Doniecka i Ługańska. Wśród nich znalazły się osoby wyznania prawosławnego. Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów w Białymstoku przy udziale Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia "Eleos" w Białymstoku wspierając działania Parafii Prawosławnej w Olsztynie postanowiło pomóc tej grupie i przygotowało paczki świąteczne.

Znalazły się w nich zarówno produkty spożywcze, w tym słodkości i soki, jak i produkty pierwszej potrzeby, takie jak środki higieny osobistej. Nie zabrakło także drobnych prezentów dla mieszkańców ośrodka będących innego wyznania – dla nich organizatorzy akcji przygotowali drobne upominki.

fot. Aleksander Wasyluk