Tragiczne pożary w Grecji

Elżbieta Dulko, 26 lipca 2018

80 osób zginęło i co najmniej 180 zostało rannych w wyniku pożarów w Grecji. Części ludzi udało się uciec i wielu desperacko szuka swoich zaginionych bliskich. Szalejące obecnie pożary są jednymi z najtragiczniejszych pod względem bilansu ofiar. Z ich powodu premier Grecji, Aleksis Tsipras, ogłosił trzy dni żałoby narodowej.

Arcybiskup Aten i całej Grecji Hieronim II wydał oświadczenie w którym czytamy:

„To niewysłowiona tragedia, której ludzki rozum nie jest w stanie zrozumieć. Moje myśli i modlitwy pozostają przy naszych współobywatelach, którzy przechodzą najcięższe próby”.

Prawosławni chrześcijanie i wielu ludzi dobrej woli z całego świata modli się za ofiary tej tragedii i ich rodziny, również prawosławni hierarchowie składają Cerkwi i rządowi Grecji wyrazy współczucia i zapewnienia o swoich modlitwach.

Metropolita Warszawski i całej Polski Sawa przesłał do Ambasadora Grecji w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Hieronima Arcybiskupa Aten i całej Grecji wyrazy współczucia.

Słowa ubolewania nad trwającą tragedią skierowali do poszkodowanych również Patriarcha Aleksandryjski Theodor II, Patriarcha Moskiewski Cyryl, Patriarcha Gruziński Eliasz II, Patriarcha Serbski Ireneusz, Patriarcha Rumuński Daniel i zwierzchnik Greckiej Prawosławnej Archidiecezji Ameryki Dymitr.

Na podstawie: orthochristian.com
Fot. za: romfea.gr